”Yaratıcı” kelimesini tabiat için insan için kullandığınız oluyor mu?

Yaratan var eden ancak Cenab-ı Allahtır. Ataizm ve tabiatalık dünyada cazibesini yitirmiş. Ünlü Ateist Felsefeci Flew:”Artik bir yaratıcının varlığına inanıyorum hayat ve hayatın ortaya çıkışının ardında tüm bunları var eden, sonsuz, akıllı bir yaratıcıyı kabul etmek gerekir” demiştir.
Kur’an’da: Yaratan, var eden ve şekil veren Allahtır. “(Hasri:34) buyruluyor ve soruluyor: Siz mi yaratıyorsunuz? Yoksa yaratan biz miyiz?” (Vakıa:59)
Yaratmak yoktan var etmektir. Tabiat ve insan yaratıcı olamaz ancak Allahın yarattıklarında değişiklik yapabiliriz.
Kur’an’da:”Allah her şeyi yaratandır, o birdir, karşı konamaz güç sahibidir” (Rad:16)
Allahın yaratması süreklidir mesela insanın beyni, gözü ve sinir sistemi hariç , insan vücudu devamlı yenileniyor.
Her insanın DNA sını, sesini, parmak izini farklı yaratan Allahtır. Her bir kar tanesini farklı yaratan Cenab-ı Allahtır.
30 Yıllık Ateist DNA nın şifresini çözen Dr. Fransis collins “DNA da Allahı gördüm” diyerek Müslüman olmuştur.(09-04-2008- Yeni Şafak)
-Rus işgalı altında büyüyen Kazakistanlı Yusuf Tokdarov, ilk uzaya çıkan Türk şöyle demiştir. “Uzayda Allahın büyüklüğü karşısında titredim.” (21-09-1992. Türkiye)
Amerikalı Astronomlar Uzayda Güneşin bir milyon katı büyüklüğünde bir karadelik keşfetmişler Henize 2-10 adı verilen genç galaksi dünyadan 30 milyon ışık yılı uzaklıkta olduğunu açıklamışlardır.(12-01-2011-Yeni Şafak)
İlim ilerledikçe yeni buluşlar, icat keşifler yapıldıkça, Alemlerin rubbi olan Allahın varlığı daha iyi anlaşılacaktır.


Bu yazıyı 221 kişi okudu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.