Çocuklar iyi olmuyor da neden şiddete meylediyor biliyor muyuz?

Bugün Avrupa, Amerika başta olmak üzere çocuklarını iyi yetiştirmediği için onlara güvenmiyor. Aile ile gençler arasında uçurum var. Sadece Amerika’nın New York şehrinde her yıl50 bin anne çocuğunu terk ediyor. ( 27-06-1995-Zaman) İngiltere’de 100 çocuktan 40 ı evlilik dışı (29-06-2002-Vakit) Çocuk şiddet görüyor, vahşetin kurbanı oluyor ve şiddete yöneliyor. Çocuk okul arkadaşlarını, öğretmenlerini silahla tarıyor.
Baskı, şiddet, dayak çocuğu şiddete iter. Çocuk merhametsiz olur, küçükken yediği dayağı, gördüğü şiddeti aynen iade eder.
Çocuk dinden uzak yetiştirilirse acıma duygusundan yoksun, sert mizaçlı, katı yürekli olur. Şiddetten zevk alır.
Ailesinin sahip çıkmadığı çocuklar, mafyanın eline düşüyor, ekonomik kazanç aracı olur. Genç yaşta alkolle, uyuşturucu ile tanışıyor.
Kendini ispat etmeye çalışan genç, iyi bir terbiye ve eğitim almadıysa, işi yaramazlığa döküyor kendini olumsuz şekilde ispata çalışıyor. İyi yetişmiş bir genç kendini göstermek için şiddete ihtiyaç duymaz.
Cahil cesur olur diye bir söz var. Değişim ve gelişme çağın da olan çocuk da korku azalır, başkaları onu ilgilendirmez. O, özgür ve bağımsız hareket eder. Bu da şiddete yol açar.
Gençler internetten olumsuz etkilenebiliyor. Kontrolsüz internet genç için tuzak oluyor.
Bilgisayardaki oyunlar çocuğu yalnızlaştırıyor. Zamanla şiddete meylettiriyor. TV deki Filmler, diziler acımasız, merhametsiz insan yetiştiriyor.


Bu yazıyı 354 kişi okudu.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.