Hıristiyanlıkta papaz ve yetkileri hakkında neler biliyoruz,neler bilmiyoruz?

Papaz,tanrı adına iş görür.İsa’nın gölgesi olduğunu iddia eder.Vaftiz eder.Günahları bağışlar aforoz eder.(dinden çıkarır.)Günah itirafında bulunanı bağışlar.Onsuz ibadet olmaz.Nikahı o kıyar.Birçok rezalet işler yapar…Bu rezaletler,papaza ve kiliseye karşı güveni sarmıştır.Tacizler halkı Hıristiyanlıktan soğutmuştur.Papazlar resmi evlenmezler ama evliler gibi yaşarlar.Taciz,tecavüz ve ahlaksızlıklar o kadar yaygındır ki,bu papayı kızdırmıştır.

“Vatikan da buluşan sübyancı rahipler çok kötü azar işitti:Tacizde bulunan papazlara haşladı:”Hepiniz günahkarsınız gençleri kötü amellerinize alet ettiniz.

Bu yaptığınız şuursuzluktan başka bir şey değildir.Bu suç ve günahınızdan arının”diye azarlamıştı.”(20-04-2002 Türkiye)

Papanın açıkladığı ölümcül  7 günah şundan ibarettir.

1-Genetik modifikasyon

2-İnsanlar üzerinde deney yapmak

3-Çevreyi kirletmek

4-Sosyal adaletsizliğe yol açmak

5-Fakirliğe neden olmak

6-Zenginlikte gösteriş yapmak

7-Uyuşturucu kullanmak ve satmak

Uyuşturucu kullanan ve uyuşturucu ile yakalanan papazlarda var.

-Papaz 1 kilo 700 gr. eroin ile yakalandı.-28-12-1994 Türkiye

-Papaz ve misyonere uyuşturucu göz altısı”17 kilo 950gr.uyuşturucu ele geçirildi.”(10-06-2011 Yeni Akit)

1968 de kayseri Cafer bey mahallesinde aşılmaz duvarlarla çevrili kiliseye girme fırsatını bulmuştum.Papaz kendini bilmeyecek kadar sarhoştu.

Cinsel sapıklıklar konusunda bazı örnekler verelim:

-22-03-2002 tarihinde papa,eş cinsel papazlar sübyancı papazlar için bütün Hıristiyanlardan özür dilemiştir.

-Kilise iki kadını birbiriyle evlendirdi.Kilise iki erkeğinde nikahını kıymıştır.(14-03-1983 Tercüman)

-36 cinsel taciz kurbanı için kilise,üç bin dolar  taciz özrü ödedi.-20-02-2006 Yeni Şafak

-Cinsel tacizle ilgili kilise,60 milyon dolar ödemeyi kabul etti.500 den fazla kişiye paylaştırılacak –

03-12-2006 Yeni Şafak

-Kilisede taciz itirafı istifa getirdi.-24-04-2010 Yeni Şafak

-Sapık papaz dehşeti papaz iki karısını 4 çocuğunu öldürmek ve parçalayarak yok etmekten tutuklandı-

20-10-1997 Zaman

-Sübyancılık skandalının patlak vermesiyle şimdiye kadar 16 rahibe intihar ettiği bildirildi.

31 Mayıs 6 Haziran 2002 Hürgelecek

-7 çocuğa tecavüz eden sapık rahip,hesap veriyor-07-02-2001-Akit gazetesi

-Gene kızlara cinsel tacizde bulunan rahip görevinden alındı.(06-06-2002 Zaman)bunlar örneklerden bazıları ve basına yansıyanlar.

Papazların yaptığı işlerden bazıları şunlar:

Papazlara göre insanlar dünyaya günahkar olarak gelirler.Ademle Havva’nın işledikleri günahın yükünü taşırlar.Bilhassa kadın ilk günaha sebep olduğu için kadınlar günahkar ve kötü olarak kabul edilirler.

Bu durumda ne olması lazım?Tabi ki temizlenmesi lazım.Doğan her Hıristiyan kimse papaz tarafından temizlenir günahtan arındırılır buna vaftiz denir.

İnancınıza göre insan yapmadığından sorumla olmaz.Yeni doğan çocuk hiç günah işlemedi,nasıl günahkar olur?

İslam da her doğan tertemiz,İslam fıtratı üzerine doğar.Kimse kimsenin işlediği günahtan sorumlu değildir. Hz.Adem’le Havva yasaklanan bir suç işlemiştir.Ama tevbe edip bağışlanmışlardır.Kadın da kötü bir varlık sayılmaz.Kur’an,kadınları dışlamaz.Peygamber(sav)kadına saygı göstermiş:”Cennet anaların ayağı altındadır.”buyurmuştur.

Avrupa da 19.yüzyıla kadar kadın,hukuki ehliyeti olmayan kötü bir varlık olarak yaşamıştır.

Papaz istediğiniz vaftiz edip cennete gönderme yetkisine sahiptir.Geçmişte kilise cennet biletleri satmıştır.

Kayseri de bir papaz sokakta oynamakta olan çocuğa Cafer Bey mahallesinde kilisenin yolunu sorar çocuk oyunu bırakır kiliseyi gösterir papaz çocuğa:”yarın kiliseye gel de cennetin yolunu göstereyim”der.Çocuk kıvrak zekasıyla sen kilisenin yolunu bilmiyorsun,cennetin yolunu nasıl göstereceksin der.oyuna döner.

Bir papaz Mevlana sohbet ederken başka şeylerle meşgul olmuş ve aralarında şu konuşma geçmiştir:

-Kaç yaşındasın?

-35

-Vah vah yazık!…

-Niye vah vah niye yazık?

-Senden küçük olan sakalın olgunlaşmış da sen hala olgunlaşmamışsın…

Papaz tanrı adına iş görür.Tanrı adına cezalandırır.İsa’nın gölgesidir.Suçlu olanı affetmezse onu cezalandırır.Toplumdan ve cennetten men eder.Buna aforoz denir.

Tarihte devlet adamlarını bile cezalandırıp kontrol altında tutmuşlardır.Hıristiyanlığın ilkelerine kiliseye ve papaza isyan edeni ağır bir şekilde cezalandırır.Bir ceza örneği:Batılıların sapıklıklarına bir yenisi daha eklendi.Dünya da eşi görülmemiş bu bağnazlık merkezi Montreal’de bulunan bira Hıristiyan tarikatında yaşandı.

Güneş tapınağı adıyla bilinen sapık bir Hıristiyan tarikata mensup insanların geçen ay Montreal’deki intihar olayı sırasında Hz.İsa’ya karşı olduğu gerekçesiyle üç aylık bir bebek kalbine bu bıçak şeklindeki kazık saplanarak öldürülmüş.Geçen ay meydana gelen intihar olayında tarikat mensubu insanlardan bir kısım intihar ederken bir kısımda öldürülmüş daha sonra da tapınak yakılmıştı.Tapınağın kalıntıları arasında tarikata ait kılıçlar bu mektup ve 3 aylık bir bebeğin kalbine saplanan bu ağaç parçası bulundu.(20-11-1994-Türkiye)

Bir örnekte şeytan çıkarma rezaletinden:

Romanya’da”Şeytan çıkarma”uygulaması sırasında bir rahibeyi öldüren rahip 14 yıl, 4 rahibe ise 5 ile 8 yıl arasında hapis cezasına çarptırıldı.Resmi haber ajansı Rompress’in haberine göre,Rahibe İrina Maricica Cornici(23),Romanya’nın kuzeyindeki Tanacu köyündeki kutsal üçleme rahibe manastırında Haziran 2005’te yapılan uygulama sırasında ölmüştü.Manastırın rahibi olan Daniel Corogeanu’nun(31)yönettiği şeytan çıkarma uygulaması sırasında,rahibe Cornici günlerce bir haça zincirle bağlanmış halde aç susuz bırakılmış,daha sonra da hayatını kaybetmişti.

Rahibe Cornici’nin ölümü Romanya’dan büyük tepki uyandırmış,Ortadoks kilisesi,Tanacu’daki şeytan çıkarma uygulamasını”tiksindirici”diye niteleyerek kınamış,Kilisenin rahibini rahiplikten atmış 4 rahibeyi ise aforoz etmişti.Vatikan 1998/da,1614 tarihli şeytan çıkarma yönergesinden sonra konuyla ilgili yayınladığı ilk yeni yönergesinde,rahiplerden,şeytan çıkarma uygulanacağına kadar verileceği zaman modern psikiyatrinin de alınmasını istemişti.(20-02-2007-Yeni Şafak)

Papazların yalanlarından biride Efes yalanıdır.Meryem ananın ve Hz.İsa’nın arkadaşı aziz Yohnin Efeste yattığı kabul edilir.Azizi Yohn Efes te yaşamıştır.

Bu yörede”Efes”denmesi,Anadolu’yu Hıristiyanlaştırma faaliyetlerinin bir parçasıdır.Çünkü adalar,Ege bölgesi ve İzmir Hıristiyanlarca önemlidir.Bunun için burada Hıristiyan bölge oluşturmak için”Efes”adı verilmiştir.Hatta zaman zaman Selçuk ilçesinin adını”Efes”olarak değiştirmek isteyen belediye başkanlarımız olmuştur.Ancak halkın tepkisi ile bu gerçekleşmemiştir.

Meryem ana,Selçuk bölgesine gelmemiştir.Eski metin ve nakiller Hz.Meryem’in Kudüs’te gömülü olduğunu kaydeder.Hatta Kudüs’te Hz.Meryem’in kabri olarak ziyaret edilen yer vardır.”Papa XII.Pius,Meryem asli suça sahip değildir.Bundan dolayı da ölümsüzdür,bütün vücudu ile gökyüzüne kıyam etmiştir.”demiştir.(Hikmet Tanyu,Dinler Tarihi,s:120)

Ortadoks mezhebine bağlı Hıristiyanlara göre,havarileri ile toplantıdan dönen Hz.İsa,annesini kulübe de ölü bulmuş ve Kudüs’te defnetmiştir.

Nasıl Yahudiler Kudüs’ü almadan birçok yalanlar uydurmuş,çocuk kitaplarındaki resimlerle çocuklarını yıllarca Kudüs hayali ile yetiştirmiş ise,Hıristiyanlar da bu bölgeye”Efes”adını vermeden akli dengesi bozuk olan bir alman kandı,ardından Avusturya’lı bir rahibe Meryem ananın Efes’de yattığını rüyada görmüş bu rüyalarını herkese anlatmışlardır.Bu arada orada bulunan çoban kulübesi,hemen Meryem ana evi haline getirilmiştir.Ne yazık ki turizm açısından bu iddialar resmen benimsenmiştir.

Kitaplarda,turizm broşürlerinde İstanbul’un adını hala Konstantiniye olarak anan zihniyet,”Ah şu Meryem ananın mezarını Türkler’in elinden bir kurtarabilsek(!)”diye düşünme safasına gelmiştir.

Bize karşıda Efes,şifa yeri olarak gösterilmektedir.Orada ki suyu,şifalı su olarak ilan etmişlerdir.Asılı koltuk değneklerini göstererek “işte bunlarla geldiler,bunlara ihtiyaç duymadan gittiler,”derler.Orada yapılan duanın mutlaka kabul olacağını söylerler.İnsanımızı Hacı olma törenlerine davet edip Müslüman mahallesinde salyangoz satarlar.

Biz Müslüman olarak Hz.Meryem’e Hıristiyanlardan daha çok saygı duyar ve severiz.O’nun iffetli olduğuna inanırız.Kur’an-ı Kerim’de O’nun adına sure bile vardır ve Hz.Meryem Kur’an da adı geçen tek kadındır.

Efes’te dua etmek Hacı olma törenlerine katılmak,şifa beklemek inancımız açısından doğru değildir.

Efes,Hıristiyanların kutsal yeri değildir.Çünkü,Hz.Meryem’in Anadolu’ya geldiğine dair hiçbir bilgi yoktur.Misyonerlerin bu oyunu mutlaka bozulmalıdır.(M.Öselmiş Anadolu’yu Hıristiyanlaştırma Faaliyetleri:21-22)


Bu yazıyı 2.662 kişi okudu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.