Kadın erkek ayrımına “Haremlik-selamlık” diye alay edenlerin niye alay ettiklerini biliyor musunuz?

Bence bu bir haksızlık. Neden? Çünkü Kadınla erkek her zaman birbirini arzulayan iki ayri cinstir. Birbirine yaklaşmak için her zaman fırsat arar.
İstenmeyen olaylar olmaması için İslam ,araya mesafe koymuştur. İki cinsin arada olması ar-haya duygusunu yok eder. Ateşle barutun bir arada durmadığı her zaman görülmüştür.
Kötü niyetlisin ,kalbim temiz çözlerinin hükmü yoktur. Manevi kardeşlik gibi şeyler insanı şeytanın tuzağına düşürür, yuvalar yıkılır. Özel kursların kötü akıbetini çok gördüm. Flörtlerin çoğu istenmeyen acı olaylara neden oluyor. Flört, özgürlük,uygarlık ve medenilik gerekçesiyle ele alınamaz.
Rus yazarı Tolstoy’a kızı : erkek arkadaşımla çıkabilir miyim diye izin istiyor Tolstoy:hayır diyor. Erkek arkadaşı: efendim bize güvenmiyor musunuz ? diyor Tolstoy:ikinizede güveniyorum. Ama ikiniz bir arada olunca ,ikinizede güvenmiyorum”cevabını veriyor.
“Bir erkekle bir kadını baş başa kalırsa üçüncüsü şeytan olur ”diyen pey gamber(as) şöyle buyuruyor:
-“Sakın bir erkek mahremi yanında olmadıkça yabancı bir kadınla yalnız kalmasın.”(Buhani Nikâh:111)
-“Bir genç kızla bir genç erkeği beraber gördüm, onları şeytandan emin görmedim.”(Ramuz el-Ehadiş:287/5)
Bir günde Ashabına :yalnız bir kadınla beraber olmaktan kaçının diyor. Oradakilerden biri : Akraba da olsa mı ? deyince: Onlara ülfet ölümdür .”buyuruyor. (R.Salihın : 1659)
Kur’an’da izin istemeden, izin verilmeden başkalarına ait mekanlara girilmemesi emrediliyor. (Nur:27+28+59+60 )
İslam’ın bu emri sebepsiz değildir. Yabancı ülkeler bile bu konuda bazı tedbirler almıştır. Bazı ülkeler karma eğitimden vazgeçiyor. İngiltere de yapılan bir araştırmada erkeklerin bulunmadığı sınıflarda kız öğrencilerin daha başarılı oldukları ortaya çıkmıştır. (19-03-2009- Yenişafak)
Taciz ve tecavüzcülerin önüne geçmek için yabancı ülkelerde haremlik-selamlık uygulamaları görülüyor:
İsrail, kadınların rahat etmesi için ayrı otobüsler, ulusal toplu taşıma şirketlerince hizmete sokulmuştur. (10-02-2000-Zaman) Aynı uygulama ABD’de Egged şirketlerince başlatılmıştır. Mansey Trails şirketi de New York’ta kadınlara ayrı hat işletmektedir.
Ukrayna’da Donetsk Demir yolları vagonlarda haremlik-selamlık uygulamaya başlamıştır. (24-02-2010-Yenişafak)
Japonya’da Tokyo’da kadınlara yönelik taciz artınca kadınlara özel vagonlar hizmete sokulmuştur. (15-05-2005-Yeni Asya)
İsveç’te emniyeti sağlamak için ayrı vagonlar tahsis etmiştir. Hindistan’da ,Tayland’da , Mısır’da , İran’da benzeri uygulama vardır.(06-04-2004-Vakit)
İslam kadının emniyeti , ırz ve namusunun korunması aile yuvalarının yıkılmaması için mahremiyet sınırı çizilmiştir. İlişkilerin ve ihanetlerin çoğu mahremiyet sınırının aşılmasına neden olmaktadır.


Bu yazıyı 689 kişi okudu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.