Misyonerlik nedir,nasıl çalışırlar biliyor muyuz?

Misyonerlik Hıristiyanlık  dinini yeryüzüne yaymak için özel eğitim görmüş kimsedir.Hedefe ulaşabilmek için her şeyi meşru sayar  her türlü fedakarlığı da gösterir.Bütün şeytani yollara başvurur.Her alanda çalışılar.Onlar,bir insan avcısıdır.Misyonerlik dünyayı Hıristiyanlaştırmak için kurulmuş,kiliseye bağlı, belirli yerlerde yöneltilen teşkilattır.16.yüzyılda resmen papalık misyoner okulları açmıştır.Özel kolejler,özel enstitüler açmıştır.Buralarda misyonerler yetiştirmiştir.Onlara:”Bütün dünyaya gidin İncil’i bütün halka anlatın.”(Mafta İncil’i:16/15)denmiştir.

“İncili bütün insanlara tebliğ edin” (Age:-28/19-24/14)denmiştir.O günden bu güne misyonerlerin gitmediği, faaliyet göstermediği yer yoktur.

Papalığın 21. y.yıl hedefi açıklanmıştı.Bütün dünya Hristanlaştırılacaktır.Bu idiale kısaca “milenyum”dendi.   (17-2-1995 Vakit gazetesi )

Misyonerlerin hedefi, Hristiyanlığı bütün dünyaya yaymak ve dünya üzerinde emperyalist emellerinin gerçekleşmesini sağlamaktır. İhtiyar bir Afrikalı’nın bir misyoner papaza:”Siz buraya geldiğiniz zaman bizim topraklarımız, sizin inciliniz vardı.Şimdi bizim incilimiz var, sizin ise topraklarınız var” demesi, misyonerlerin gayelerinin sadece Hristanlığı  yaymak olmadığını göstermektedir.(E.Kırşıherlioğlu, Türkiye’de Misyenerlik faaliyetleri, s.18)

“Türk çocuklarına “Havuzda vaftiz” başlığının altında Türk çocuklarını tatile götürüyoruz diye toplayıp papazlar lüks otellerde ve Efes’te Havuzda vaftiz edip Hristiyan yapmaktadır. Misyonerler,hristiyanlaştırmak istedikleri fakir gençleri çeşitli vaadlerle kandırıyor. Gençlere para, iş ve evlilik gibi cazip önerilerde bulunuyor.”( Aşam gazetesi, 3-2-2002)

  

   İngiliz sömürge bakanlığı hristiyan misyonerlerine şu gizli talimatı verdi:

1-İslam alimleri,toplum nezdinde küçük düşürülerek saf dışım edilmelidir.

2-Peygamberin dinden maksadı sadece İslam dini değildir. Hristiyanların ve Yahudilerin dinleri de Müslümanlıktır. Çünkü kaynakları birdir. Bu konu ısrarla vurgulanmalıdır.

3-Müslümanlar ibadetlerden alıkonulmalıdır. “Allah’ın ibadete ihtiyacı olmadığı” gibi gerçekler her an onlara telkin edilmelidir.Böylece ibadetten soğumaları sağlanmalıdır.

4-Müslümanların kılık kıyafetiyle,yaşayışla yazı,karikatür ve  fıkralarla alay edilmeli.

5-Müslümanların ellerinde gerçek kur’anın olmadığı… hadislerin uydurma olduğu söylenmeli… ve onlar kur’an ve sünnet hakkında şüpheye düşürülmelidir.

Bir zamanlar Sivas çevresinde barış gönüllüsü ve misyoner olarak çalışan Amerikalı İfşatta bulunmuş ve: “ unutulan düşmanlıkları, kan davalarını, mezhep ayrılıklarını körüklüyorduk…Sivas olaylarını biz başlattık bir çok insanın ölümüne sebep olduk…Yaptıklarımdan iğrendim. O bölgeyi terk edip İsviçre’ye yerleştim şimdi yaptıklarım benim çocuklarımın başına da gelir diye evlenemiyorum…” demiştir.(25.10.1990 Zaman)

Misyonerlerin hedefi Anadolu ve Anadolu insanıdır.Cem sultan’a Hıristiyan olması karşılığı Osmanlı tahtını vadeden Klise, gençlerimize olmadık vaatler de bulunuyor. Fakirliği kullanıyor. Gence nefsinin arzularını sunuyor. Yurt dışında eğitim için İzmir Alsancak kilisesinde gençler din değiştiriyor.(27.04.1994)

Papa, kliseye bütün insanlığın Hıristiyanlaştırılması çağrısında bulunmuştur.(22.10.2007)

Kitab-ı Mukaddes’in üzerine Konya, Adana, İzmik, Antalya ve Efes gibi şehirlerimizim adlarını yerleştirdiler. Hıristiyan bulunmayan yerlere klise açtılar.

Bir zamanlar Denizli’ye Klise açmak için valiliye dilekçe verdiler. G.K.T lerinin temsilcileri olarak Valiye Denizli’de kaç tane Hıristiyan var bunun tespitinin yapılmasını istedik.

İnsanımızı Hristanlaştırmak için maddi manevi gayretler yoğun. Emniyet, bir bölgemizde 8 milyon İncil dağıtıldığını, korsan kliseler açıldığını Misyoner faaliyetlerinin milli bütünlüğünü tehdit edecek noktaya ulaştığını

Açıklamıştır(01.06.2004 Tercüman) Daha sonraki haberde o bölgede 40 binden fazla gencin Hıristiyan olduğu bildirilmiştir.(17.02.2004.Vakit)

Üçlü koalisyon zamanında 13 yaşına kadar camiye gitmesi engellenen gençler, ne pahasına olursa olsun para arıyor, iş arıyor şöhret  arıyor…

Aslında Misyonere fırsatı biz veriyoruz.Gençlere dinini öğretme, camiye, kur’an kursuna, din dersine, İ.H.L sine

Karşı çık sonrada “eyvah gençliğim” de Misyonerlerden şikayet et.

Diyanet Sen başkanının açıklamasına göre: Türkiye de 150 bin misyoner vardır.Bunlar boşluğu doldurmuyor. Dinimiz irtica olarak gösterildi:İlahiyat fakültelerine kontenjan verilmedi.On binlerce cami imamsız kaldı, kadro verilmedi İ.H.L’nin önü kesildi. Albay’ın oğlu kucağında incille intihar etti.(30.12.2003.Vakit)

Bir ibret alınacak örnek vermek isterim:

28 Şubat sürecinde K.K.T.C de kur’an kursları kapatıldı.İslam birinci tehdit gösterildi.Bu arada kumarhanelerin, eğlence merkezlerinin sayısı alabildiğine arttı…Milli Manevi değerlerden uzak gençlik yetişti. Bazı iyileştirici tedbirlerin teklifini devlet bakanı Rauf Denktaş kabul etmedi.

İş çığrından çıkarken yozlaşan gençlik için moda haline gelen Hac takma işi için oğlu Serdar Denktaş, acı itiraflarda bulundu: “Ne yazık gençlerimiz hac takıyor. Camilerimizin Kliseler kadar etkisi kalmadı. Milli değerlerle birlikte manevi değerlerimizi de kaybettik. Dini eğitimi ihmal ettik suç yöneticilerin.

Bu kötü gidişatı durdurmak için çocuklar din eğitimi almalıdır. Kur’an eğitimi almalıdır…” diyerek Babasının insan yerine kaktüs yetiştirdiğini itiraf etmiştir.(28.04.2004.Vakit)

2011 Temmuz ayında Rauf Denktaş ciddi bir rahatsızlık geçirmişti. Hastaneden çıkarken, çok kiloluydu şu espriyi yaptı: “Azrail iki defa geldi beni ağır buldu, götüremedi, gitti!”

Ha Muhammed, ha İsa, oda Allah’ın peygamberi ona da uysak ne olur.Ataist, satanist olacağına Hıristiyan olsun…Propagandalarına karşı uyanık olmalıdır.Bir misyoner bize vazifemizi şöyle hatırlatmıştır:

Ankara’da bir misyoner bir kapıyı çalmış, İncil’i uzatmış Hıristiyanlık Propagandası yapmaya başlamış.

Ev sahibi çok kızmış:Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Ben Diyanette bir yetkiliyim, demiş. Misyoner:

–Fark etmez, demiş.Ben sana dinimi anlatıyorum.Sende bana dinini anlat,demiş.

Cevap:

–Adresini ver, demiş.

–Ben senden adresini aldım damı geldim, buyur gel demiş.

 

Allah bizden kur’an’da hangi dini istiyor bakın:

–“İnsanları Allah’a çağıran, iyi iş yapan” ben Müslümanlardanım “diyenden kimin sözü daha güzeldir.

(Fussılat:33)

–Sizin için din olarak İslam’ı seçtim”(Maida:3)

–Allah nezdinde hak din İslam’dır?(Al-i İmran:19)

–“Size Müslüman adını verdim”(Hac:78)

–“Kim İslam’dan başka bir din ararsa, bilsin ki, kendisinden böyle bir din asla kabul edilmeyecek ve o ahirette ziyan edenlerden olacaktır.”(Al-i İmran:85)


Bu yazıyı 1.794 kişi okudu.

3 YORUMLAR

 1. Yazınızdaki bu kısmı kaynak belirterek kullanabilir miyim ?
  İngiliz sömürge bakanlığı hristiyan misyonerlerine şu gizli talimatı verdi:

  1-İslam alimleri,toplum nezdinde küçük düşürülerek saf dışım edilmelidir.

  2-Peygamberin dinden maksadı sadece İslam dini değildir. Hristiyanların ve Yahudilerin dinleri de Müslümanlıktır. Çünkü kaynakları birdir. Bu konu ısrarla vurgulanmalıdır.

  3-Müslümanlar ibadetlerden alıkonulmalıdır. “Allah’ın ibadete ihtiyacı olmadığı” gibi gerçekler her an onlara telkin edilmelidir.Böylece ibadetten soğumaları sağlanmalıdır.

  4-Müslümanların kılık kıyafetiyle,yaşayışla yazı,karikatür ve fıkralarla alay edilmeli.

  5-Müslümanların ellerinde gerçek kur’anın olmadığı… hadislerin uydurma olduğu söylenmeli… ve onlar kur’an ve sünnet hakkında şüpheye düşürülmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.