Örtünme emri neden biliyor musunuz?

Cenab-ı Allah’ın emirleri boşuna değildir. Her emir ve yasakta hikmetler vardır. Allah’ın emirleri insan yararınadır. Bu neden emredildi? diyebileceğimiz bir emir yoktur. Kabuk meyveyi korur; çürümesine, kokuşmasına engel olur. Mektubu herkesin okumaması için zarfa koyarlar. Yaratıcı hayvanı bile çıplak yaratmamış tüylerle örtmüştür. Tüyleri yolunan tavuğun haline ise soyunan insanda aynıdır.
Tarihte insanlık medenileştikçe örtünmüştür. Açıklık değil, örtünmek medeniliktir. Ayrıca açıklık, özgürlük değildir. Çirkin ve kötü şeylerin özgürlüğü olmaz.
Tesettür sözlük her zaman hain bakışların hedefi olur. Karşı tarafı etkiler ve seks mesajı verir.
Cenab-ı Allah:”Kadınlara elbiselerini giymelerini söyle. Bu onların tanınıp, eza edilmemeleri için daha uygundur.”(Ahzap:59) diye emredilmiştir.
Açıklık utanma duygusunu yok eder. Onun için peygamber (as):” Edepsizlik, hangisi şeye girerse, onu ayıplı kılar” “Utanmıyorsan dilediğini yap” buyurur.
1992 yılında İstanbul’da tahsilli ve geliri yüksek 500 kadınla cinsel taciz üzerine anket yapılmıştı. Netice ürperticiydi.
-Size elle veya sözle sarkıntılık yapıldı mı? sorusuna %76’sı “evet” demiştir.
-Laf atıldı mı sorusuna %98’i “Evet” cevabını vermiştir.
Kadınların saldırıya uğraması çoğalınca Fransa’da sahilde mayo ile dolaşmak yasaklanmıştır. Çıplak resimlerin tahrik etmesi sonucu İngiltere’de çıplak resimler dergi kapaklarından kaldırılmıştır. Açıklığın suçları arttırdığı gerekçesiyle polis genelge yayınlamıştır. İç çamaşırları gösteren elbise yasaklanmıştır.
1963 yılında İzmir Kemeraltı’nda bir delikanlı bir kadına saldırmıştı. Poliste verdiği ifadede “beni tahrik etti, kendime hâkim olamadım” demişti.
1968 yılında Kayseri’de bir genç, evli kadını sokakta öpmüştü. Mahkemede genç, kadının aynı elbise ile gelmesini istemiş, o kıyafeti görünce hakim: “ Ben şimdi sana ne diyeyim kızım!” demiş genci serbest bırakmıştı.
Bir gazete haberide şöyle:
İngiltere’de yayınlanan Today Gazetesinin çıplak resimler yayınlaması üzerine IP. bayan milletvekili parlamentoya önerge vermiş. Bu resimlerin cinsel saldırıyı arttırdığını belirtip yasaklanmasını istemiştir. Bu resimlerin gençler üzerinde tahrik edici ve baştan çıkarıcı etkilerde bulunduğunu öne sürmüştür. (14-03-1986- Tercüman)
Tesettürsüzlük yüzünden aile yuvaları zarar görüyor. Ailelere fitne giriyor. Şüphe giriyor, yuvalar yıkılıyor.
Ayrıca tesettürsüzlük kadınların psikolojisini bozuyor. Kendine has ar, haya duygularını bırakmak zorunda kalıyor.
Tesettürsüzlükte eşinden başka erkeklere beğendirme, ilgisini çekme arzusu vardır. Kadın kendini acınarak başkalarına teşhir eder. Halbuki mazbut ailelerde kadın ancak eşi için süslenir.
Sonuç olarak; erkekteki mütecaviz duygu ve kadının kendini teşhir arzusu hayvani bir dürtüden başka bir şey değildir. Bu da ruhsal dengesizlik ve ruhsal bozukluklardan meydana gelir. Zayıf iradeli kimseler dikkat çekme arzusu taşır. Bu halde kendisinin ve toplumun ahlak dokusuna zarar verir.


Bu yazıyı 560 kişi okudu.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.