Sizce herşey Allah ‘a imana davet etmiyor mu?

En büyük şeref, Allah’a noksansız iman ve o’na lâyıkı ile kul olma şerefidir.
Cenab-ı Allah enbüyüktür. Ondan büyük yoktur. Eş benzeri dengi yoktur (Şura:11) Allah birdir kimseye muhtaç değildir. Doğmamış doğrulmamıştır.(İhlas)
Nerede bir şey varsa, orada Allah vardır. Yokluğu düşünülemez .O’nun şekli yoktur. Mekândan münezzehtir. Evveli sonuyoktur. Herşey o’nun hükmü altındadır.
Her şeyin yaratıcısı Allah tır.(En’am:102) Yaratmak Allah’a mahsustur. (A’raf:54) Hiçbir şey kendiliğinden veya tesadüfen var olmaz.
Allah tan başkasından yardım istenmez. Yardım Allah’tan dır.(Al-i İmran:126) Allahtan başkasına ibadet yapılmaz .
Bugün bilim insanı Allah’a imana çağırıyor. Uzayda ve yeryüzünde yapılan araştırmaların sonuçları inanmayanı Allah ‘a imana zorluyor. (Le Nouvel Observateur Dergisi-08-01-1996)
Kur’an daki ayetve sureler sırasına göre bir koordinat eksenine dökülünce ilahi sır tecelli ediyor ve “Allah”çıkıyor. (24-02-1986 Tercüman)
81 yaşındaki ünlü Ateist filozof Antony Flew yıllarca dünyadaki Ateistlere (Allah’a inanmayanlara fikir babalığı yapmış ve bugüne kadar yanılttığım bütün insanlardan özür diliyorum. Artik Allah’a inanıyorum” demiştir.(13-12-2004 vatan)
Göremediğime inanmam demenin zamanı geçmiştir. Biz var olan bir çok şeyi göremeyiz. Ama varlığına inandığımız melesa aklımızı, ruhumuzu,teldeki ceyranı… göremeyiz.
Bizim gözümüzün yapısı allah’ı görmeye müsait değildir. Kur’an’da “O’na gözler erişemez” (En’am:103) Musa Peygambere “Sen beni göremezsin” (A’raf:143) buyrulur.
Peygamber(as): “ Dünyada Allahı görmek hiçbir kimseye mümkün ve muvafık değildir” buyurur. (Hadis Ans:17/1328) “Miraçta gördün mü? Diyenlere :”o, bir nurdur nasıl göreyim” cevabını vermiştir.
İnananlar Ahirette Cenab-ı Allahı göreceklerdir. (Kıyamet:22-23-24)


Bu yazıyı 473 kişi okudu.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.