YAMYAMLIK

İnsan insanı yer mi? Yemiştir, yemektedir. İşte bazı örnekler:
-Eflak Voyvodasının eline esir düşen Müslüman Türkler şişe geçirilip kızartılarak yenmişlerdir. Haçlı ordularına katılan askerler Türk kanı içmiş ve çocukları suda haşlayıp yemişlerdi.
1096 senesi Ekim ayının 15 Çarşamba günü bu ordu Antakya ya girer. Bu ordu içinde papaz Matthius Ragensburg isimli bir de vak’anüvis vardır. Yazdığı sefer name 500 sene sonra 1544 yılında Papalık Kitaplığı’ndan alınarak yayınlanır… İşte rahip Matthius Ragensbur’un dedikleri:
-Yorgun ve açtık. Önce aldığımız yüz kadar ve sonra daha az sayıda Müslüman Türk’ü kestik, kızarttık ve yedik. Etleri lezzetli idi. Sonra bize bu nimeti bize bahşettiği için efendimiz İsa’ya dua ve şükürler ettik…(İlhan Bardakçı, 15 Temmuz. 1995. Zaman)
Son askeri haçlı seferinde Yunanlılar İzmir’i işgal edince İzmir metropoliti Chrysostomos, Yunan işgal komutanına “hoş geldiniz” dedikten sonra elindeki Haç’ı havaya kaldırarak orada bulunanları takdis etmiş, ancak vatan kurtaran ve ülke fetheden komutanlara sunulan“Tuz ve Ekmek” takdim etmiş ve işgalci yunan askerlerine şunları söylemiştir:
“Asker evlatlarım, elen çocukları! Bu gün ecdat topraklarını yeniden fethetmekle İsa’nın en büyük mucizesini göstermiş oluyorsunuz. Bu uğurda ne kadar Türk kanı döküp, içerseniz o kadar sevaba girmiş olacaksınız. Ben bir bardak Türk kanı içmekle onlara karşı kin ve nefretimi teskin etmiş olacağım. Haydi, buyurunuz bütün azizler sizin arkanızda olacak. Atalarımızın toprakları sizleri bekliyor.”
Chrysostomos’un açıkça ifade ettiğine göre Anadolu, Hıristiyan’ların kutsal topraklarıdır. Bu toprakların Hıristiyanlaştırılması uğrunda ne kadar Türk kanı dökülür ve içilirse o kadar çok sevap kazanılacaktır.(Bak. Dr. Selahattin TANSEL, Mondrostan Mudanyaya kadar, C.1, S. 196, 1973 Ank.)
Kız çocuklarını öldürenler, sadece Cahiliye Arapları değilmiş. Yale Üniversitesi(ABD) profesörlerinden John Boswell,“The Kidness of Stranger.” (Yabancıların şefkati) adlı kitabında Avrupalılar’ın da bir zamanlar kız çocukları başta olmak üzere çocuklarını sokaklara attıklarını, ticaret metaı olarak kullandıklarını, öldürdüklerini, hatta pişirip yediklerini öne sürüyor. (17-01-1990-Tercüman)
1997 yılında ülkede görülen kıtlık sebebiyle Kuzey Kore açlıkla yamyamlık arasında kalmıştır. O yıllarda ölenlerin cesetleri başka insanlarca yenilir korkusuyla mezara gömülmemiştir. (30-04-1997- Yeni Şafak)
Bir yamyam haberi de Çek Cumhuriyetinden: Brno kentinde yaşayan 31 yaşındaki anne Klara 8-10 yaşlarında iki çocuğun parça parça etlerini yemiştir. ( 22-06-2008-Yeni Şafak)
Rusya’da bir kişi üç arkadaşını öldürerek, iç organlarını yediğini itiraf etti. Moskovsky Komsomolets gazetesi, 37 yaşında ki Iishat Kuzikov adındaki şahsın, arkadaşlarını oturduğu apartmana votka içmeye davet ettiğini ve daha sonra onları öldürerek bazı organlarını yediğini yazdı. Kuzikov’un dairesinde yapılan araştırmada, tanınmayacak hale gelmiş cesetlerle, bir kavanoz içinde salamura edilmiş insan etleri, kova içinde kaynatılmış insan organları buldu. (20-03-1997-Türkiye)
Bir haberde Çin’den:
-Zheng isminde bir Çinli işadamı, her gün Hong Kong’dan trenle yarım saatlik uzaklıktaki Shenzhen şehri devlet hastanesine gidip bir cenin satın aldığını ve onunla çorba yapıp içtiğini belirtirken, çok faydasını gördüğünü iddia ediyor. Zheng’in fikirlerine katılan özel bir kliniğin Gen Uzmanı Zou Qin, embriyonun özellikle sinir bozukluğu, astım ve tüberküloz hastalıklarına iyi geldiği gibi cilt bakımı için de kozmetik sanayinde aranan bir hammadde olduğunu vurguluyor. Bayan Qin’e göre, ceninler tedavi amacıyla yenilmediği takdirde çöpe atılmaları israf sayılıyor. Yılda 10 milyondan fazla kürtaj olayı gerçekleştirildiği ve ana rahminden çıkarılan embriyo veya henüz gelişmemiş bebeklerin tıp alanındaki deneylerde kullandığı bildiriliyor.
Almanya’da yayınlanan haftalık “Stern” dergisinin verdiği haberde, Shenzhen gibi Çin’in hemen her hastanesinde, hastane idaresine başvurularak istenilen miktarda embriyonun bedava veya çok ucuza alınabileceği belirtiliyor. Çin’de, kaplumbağa çorbası, canlı maymun beyni ve kartal gözü gibi embriyo ve ana rahmindeki gelişmemiş bebeklerin de besleyici değerinin yüksek olduğu iddia edilerek, lezzetli yemekler listesinin başında yer aldığı bildirildi. Devlet yönetimi, nüfus oranını düşürmek için merhametsizce bebek katliamına gitmeyi bile göze almışken araştırmalar, Çin’de hamile kalan her üç kadından birinin bebeğinin kürtaj yoluyla alındığını, 1992 yılında 10,4 milyon kürtaj olayına rastlanmasına rağmen 1,2 milyarlık Çin nüfusunun her yıl 15 milyon artış sergilendiğini ortaya koyuyor. (7 Temmuz 1995 Zaman)
Amerika’da önceki gün kaybolan 10 yaşındaki kızın parçalanmış cesedi komşularının dolabında bir leğenin içinde bulundu. Komşusunun öldürerek parçaladığı cesedi gören polis yetkilileri Katilin Jamie Rose Bolin adlı kızın etlerini, pişirip yemek üzere beklettiğini açıkladı. 26 yaşındaki katil Kevin Ray Underwood’un daha önce ortadan kaybolan bir kadın ve 5 yaşındaki erkek çocuğunu da benzer şekilde yediği tahmin ediliyor.(17-04-206-Y.Şafak)
-1972 yılında kuzey kutbuna düşen dört kişilik uçağın pilotu Martin Hartwell, 32 gün canlı kalabilmiş ve kazada ölen hemşire Judy Hilli yediğini: “başka çarem yoktu” diyerek itiraf etmiştir.” (02.03.1973 Tercüman)
-22 Yaşındaki hippi, öldürüldüğü adamın vücudunun bazı parçalarını yemiştir. (17-Temmuz-1970- Tercüman)
-İmparator Bokassa Saraydaki soğutucusunda kolları ve bacakları kesilmiş 4 ceset bulundu. Dört kişinin Orta Afrika sarayında çalışan kimseler olduğu tesbit edilmiştir. (26-Eylül-1979- Tercüman)
-Endonezyalı 21 yaşındaki anne bağlı olduğunu tarikat liderinin önerisi ile bir aylık bebeğini yedi….(5-Ağustos-1981- Hürriyet)
-İnsan eti satan Rus tutuklandı. Rus kasap Yuri Lukin eşinin çalıştığı morgdan cesetleri çalarak müşterilerine sattığı için tutuklandı. (09-4-1994- Yeni asya)
-Öldürdüğü arkadasını yiyen Rus yamyam yakalandı. Nikolay Şerdin arkadaşının ciğerini yerken polis tarafından yakalandı.(18-Mayıs-2011 YeniAkit)
Uganda’nın diktatörü idi aminöldürdüğü İngiliz askerlerinin etini yediğini itiraf etti.(05-11-1979- Tercüman)
5’i rahip 6 kişi öldürdükleri adamın cesedini yedi. Rahipler cesedi kilisenin mahzeninde pişirerek yedi.(9-Eylül-1977- Bayrak)
Yamyamlar 20 Hıristiyan misyoneri çiğ çiğ yedi.misyonerler Hıristiyan yapmak istedikleri halk tarafından yendi. Endonezya’da Kalamantan adasında 20 misyonerin hepside yerli halk tarafından yenmiştir. (07-02-2005- Vakit)


Bu yazıyı 323 kişi okudu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.